Aktualności

 

royal_rangers_logo1Czuwaj.

Podczas kolejnej naszej zbiórki skauci opanowali swoje sprawności ( Pomocna dłoń, Opiekun, Kompasik oraz Mapa). Wykazali się przy tym ofiarnością, przynosząc sporą ilość słodyczy oraz różnego rodzaju produktów spożywczych do paczek dla potrzebujących ludzi. Druh Krzysztof na podstawie Ew Św Jana 6,1-14, pokazał nam postawę chłopca, który mając zaledwie pięć chlebów i dwie ryby, postanowił je ofiarować potrzebującym. Skauci rozmawiali na temat postawy tego chłopca, a potem odgrywali scenki: co by się stało gdyby chłopiec nie ofiarował tej żywności. W kolejnej części zbiórki nasi Odkrywcy uczyli się wyznaczać strony świata za pomocą kompasu, zorientować mapę wg kompasu oraz wyznaczyć właściwy azymut. Natomiast Zwiadowcy dowiadywali się do czego służy legenda na mapie a także jak należy przeliczać odległości wg podziałki oraz wyznaczać strony świata za pomocą słońca.

Dziękuję Druhowi Krzysztofowi za naukę kolejnych piosenek oraz słodki poczęstunek na koniec zbiórki.

Z harcerskim pozdrowieniem, Druh Grzegorz Jaje. 27.02.2016

 

royal_rangers_logo1Kolejna zbiórka odbyła się 13.02.2016. Był to jednodniowy wyjazd do Zawoi, podczas którego nasi skauci mogli zwiedzać Centrum Górskie Korona Ziemi. W Centrum można było zobaczyć makiety najwyższych szczytów górskich poszczególnych kontynentów.  Oprócz tego można było poczytać o historycznych dokonania Polaków w górach wysokich.

 

RRCzuwaj,

13 lutego minęło 10 lat od chwili rejestracji w KRS organizacji Royal Rangers Polska. Dzięki Bożej łasce i dzięki waszej pracy i zaangażowaniu – Komendantów i Liderów – w ciągu tych 10 lat, udało nam się od kilkunastu liderów i kilkudziesięciu skautów urosnąć do roli 4 organizacji skautowej w Polsce. Dzisiaj liczymy ponad 220 liderów i ponad 1000 skautów w 45 zarejestrowanych szczepach.
Z tej okazji, chciałbym podziękować wszystkim Liderom Royal Rangers za oddanie w służbie i poświęcenie w pracy ze skautami. To dzięki Wam, w zeszłą niedzielę mogliśmy świętować w Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, gdzie nasza organizacja została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tym samym zostaliśmy uhonorowani jako ważna organizacja wychowawcza w kraju, na równi z innymi organizacjami, takimi jak: ZHP, ZHR czy SHK „Zawisza”.
Odbierając pamiątkowy proporzec z tej okazji od Prezydenta, byłem dumny, że mogę reprezentować Instruktorów i Skautów Royal Rangers. Jako 20-osobowa, zaproszona delegacja, byliśmy tam w imieniu Was wszystkich!
Wierzę, że słowo z 1 Listu Apostoła Pawła do Koryntian jest dla nas wciąż zachętą do dalszej służby i jednocześnie obietnicą zwycięstwa pomimo trudu.
 
„… Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.  A tak, bracia moi mili, bądźcie stali, niewzruszeni, zawsze pełni zapału do pracy dla Pana, wiedząc, że trud wasz nie jest daremny w Panu. „
   hm. Jan Zając
KOMENDANT GŁÓWNY RRP

royal_rangers_logo1Czuwaj!

Jesteśmy tuż po naszej kolejnej zbiórce. Spędziliśmy ją trochę w kawiarni na Lwowskiej, a głównie na kopcu Kraka nieopodal, gdzie poprowadził nas Druh Grzegorz. Pan Bóg pobłogosławił nam cudowną pogodą – ciepły, wietrzny i słoneczny dzień ze wspaniałymi widokami na Kraków i góry.

Druhna Ania na podstawie historii, kiedy to Izrael przekraczał Jordan suchą stopą dzięki Bożej interwencji, zachęcała nas do tego, by powierzać nasze sprawy Bogu i zostawiać znaki tej wiary, tak jak Izraelici mieli zostawić w miejscu przejścia przez Jordan 12 kamieni na pamiątkę, a nasi krakowscy przodkowie usypali kopiec ku pamięci władcy Kraka (nawet jeśli jest to jedna z teorii 🙂 ). Skauci otrzymali zeszyty, w których mogą wpisywać sobie znaki (świadectwa) Bożego działania na pamiątkę.

Kolejną zbiórkę planujemy za 2 tygodnie, czyli 13 lutego.

 

Z harcerskim pozdrowieniem, Druh Krzysztof Kędzior.

30.01.2016

 

 

 

royal_rangers_logo1WALNY ZJAZD RRP – BIAŁOBRZEGI 2015

W dniach 18-19 kwietnia 2015r. odbył się w Białobrzegach Walny Zjazd RRP.

Z ramienia 21 szczepu udział wzięli Andrzej Głuszek i Grzegorz Jaje.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Czas trwania: 2 dni
Doroczne spotkanie komendantów i instruktorów RRP. W trakcie odbędzie się Walny Zjazd RRP.
Dla kogo: władz (Komenda Główna, Główna Komisja Rewizyjna, Główny Sąd Koleżeński), komendantów szczepów, instruktorów.
Miejsce: Ośrodek Edukacyjno-Charytatywny Diecezji Radomskiej „Emaus”w Białobrzegach (Zobacz stronę ośrodka)
Rejestracja: 18.04.2015r. od godz. 8.00
Rozpoczęcie: 18.04.2015r. godz. 10.00
Zakończenie: 19.04.2015r. godz. 15.00
Dojazd: we własnym zakresie.
Tel. kontaktowy w czasie Zjazdu: Przemysław Janiszewski: +48 660 386 347

PROGRAM:

Nowy system sprawności i stopni skautowych w RRP.
Standardy w RRP – zbiórki, biwaki, obozy, szkolenia.
Blok dla komendantów szczepów. – warsztat
Blok dla komendantów okręgów. – warsztat
Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2014r.
Informacje z Komendy Głównej.
Walny Zjazd RRP.
Plany na lata 2015-2018.
Eurocamp 2016.
Informacje ze szczepów.
Komisja Stopni Instruktorskich.
Aktualne materiały i narzędzia.
Integracja.
Wolne wnioski.